Hello everybody! :)

Hello everybody! :)

Welcome to my blog, created for students, parents, teachers and everyone interested in English!


poniedziałek, 5 listopada 2012

Zajęcia dla chętnych 02.11.2012r.


W dniu wolnym od zajęć dydaktycznych tj. 2 listopada br. odbyły się zajęcia dodatkowe z języka angielskiego dla chętnych.

Uczniowie klas IV-VI mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w zakresie słownictwa oraz gramatyki języka angielskiego w bardzo ciekawy i zachęcający sposób poprzez interaktywne gry językowe, ćwiczenia i testy, które rozwiązywali na tablicy multimedialnej.

Po interaktywnych zadaniach, uczniowie popisali się sprawnością manualną pisząc i rysując na niecodziennej powierzchni – rozsmarowanej na stolikach piance do golenia. Dzięki takim innowatorskim sposobom uczenia się angielskiej pisowni dzieci są bardziej entuzjastyczne i zmotywowane do nauki.

Kolejną zabawą rozwijającą umiejętności językowe były tradycyjne gry planszowe, które pozwalają uczniom poznawać nowe słówka i utrwalać poznane konstrukcje gramatyczne. Grając w Silly Rhymes mieli oni okazję kształtować swoją wyobraźnię i uczyć się rozpoznawać podstawowe części mowy, co jest konieczne do zachowania prawidłowego szyku zdań angielskich. Gra Around the World pozwoliła uczniom nauczyć się kilku nowych słówek i  odbyć podróż dookoła świata bez wychodzenia ze szkoły.

Uczniowie przekonali się, że nauka języka obcego może być świetną zabawą! :)Zobaczcie zdjęcia (kliknij w READ MORE)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Thank you :)